Облаштування туалету на дачі або в заміському будинку

Абсолютна більшість міських жителів, виїжджаючи за місто бажає користуватися звичними міськими зручностями. І облаштування дачного туалету - одне з найскладніших рішень. В Україні, мабуть, найбільш поширена традиційна вигрібна яма, а також система з двох-трьох колодязів-септиків. Коли санвузол і кухня знаходяться в будинку, в таку яму зазвичай виводять все стоки. У туалеті, як правило, застосовується водний змив. З перевагами такого рішення все ясно. Тут же ми розповімо про його недоліки і ризики.

 

Для облаштування вигрібної ями або септика, в які потрапляють фекальні стоки, є шість основних перешкод:

 • Не завжди це можливо технічно. Високий рівень грунтових вод: навесні вигріб затопить. Герметичну вигрібну ємність пучнистий грунт буде видавлювати.
 • У більшості випадків не можна зробити фекальну каналізацію в принципі т. к. Ви порушите санітарні норми. Будуть неприємності з сусідами, та й самим небезпечно зменшувати відстані санітарних розривів. Фекальні стоки становлять велику небезпеку для здоров'я. Не існує систем очищення, що застосовуються в приватному будинку, після яких ви можете злити стічні води на рельєф!
 • Економічно це дорого. Один змив - 6 л води. Сім'я з чотирьох осіб виливає 150 л на добу або близько 5 м3 на місяць! Щоб злити 180 літрів фекалій ви використовуєте 5000 л чистої води!
 • Необхідність періодичної асенізації.
 • Запах. Думаєте, що не буде запаху? Септик вимагає пристрою вентиляції. Біля нього не буде пахнути трояндами. Ми неодноразово стикалися з тим, що при правильно влаштованої системі, при наявності фанів стояка при певних умовах неприємний запах проникає в приміщення вбиральні навіть через водяний сифон унітазу.
 • Оскільки Україна просувається в Європу, необхідно відзначити, що негерметичний вигріб заборонений у наших європейських сусідів в принципі. Ця заборона дуже строго контролюється місцевою владою. Упевнений, що так буде і у нас в недалекому майбутньому.

Існує ж і інший метод облаштування каналізації в заміському будинку на основі станції аерації. Що думаєте про цей варіант?

Сьогодні в Україні пристрій надійної локальної фекальної каналізації на основі станції примусової аерації обійдеться приблизно в 2500 євро (без вартості земляних і монтажних робіт, матеріалів поля фільтрації). Добове споживання енергії - 1,5 кВт. Амортизація насосного та водопровідного обладнання для подачі змивний води, електроенергія для насоса, обслуговування каналізації. Виходячи з розрахункового періоду 5 років, витрати сім'ї з чотирьох осіб складуть мінімум 0,5 євро на добу на людину. За рік дачний туалет з водяним змивом обійдеться сім'ї з чотирьох осіб у вартість тижневої поїздки на відпочинок в Єгипет. А основне - після станції все одно не можна зливати стоки на рельєф!

 

Давайте ще раз перерахуємо чинники, через які недоцільно влаштовувати туалет для дачі зі змивом водою.

Перешкоди до облаштування туалету з водяним змивом:

 • Високий рівень ґрунтових вод
 • Відстані санітарних розривів
 • Дорожнеча
 • Необхідність асенізації
 • Запах
 • Закон і норми

І який можна зробити висновок? Адже мати санвузол в заміському будинку більшості читачів, впевнений, все-таки хочеться.

Якщо умови дозволяють, можна облаштувати фекальную каналізацію в заміському будинку. Але, оскільки, в більшості випадків це неможливо або недоцільно (ми перерахували причини) - слід використовувати альтернативні туалетні системи.

 

Які варіанти альтернативних туалетних систем сьогодні може придбати звичайна українська сім'я?

Сьогодні в Україні ви можете придбати хімічний туалет, компостний торф'яної туалет і так званий UDD-туалет (urine diversity dry toilet) - безводний туалет з відділенням урини, туалет зі спалюванням.

Альтернативні туалетні системи

Химический туалет Торфяной компостный туалет Безводный туалет Сжигающий туалет
Хімічний туалет Торфяний компостний туалет Туалет з відділенням урини Спалюючий туалет

Які ж переваги і недоліки таких систем?

Хімічний

Його через хитрого маркетингового ходу імпортерів українці помилково називають «біо-туалет». Насправді фекалії в такому туалеті не розкладаються, а консервуються за допомогою хімічних реагентів. У складі хімічних реагентів - шкідливі речовини-канцерогени - бронопол. Щоб перебити запах додатково додають ароматичну отдушку. Європейські хімічні реагенти дороги. Обслуговування такого туалету треба проводити один раз в 3 дня в родині з 4-х чоловік. Зливати вміст в землю або в компост не можна! Обслуговування викликає огиду навіть у стійких людей. Перевага - купив, поставив - користуйся. Цей туалет хороший для людей з обмеженою рухливістю як тимчасовий захід.

Компостний торфяний туалет

Також у продажу є компостний торф'яний туалет українського виробництва. Він призначений для дворових вбиралень. Фекалії знаходяться у внутрішньому контейнері, рідка фракція відділяється через перфоровану стінку внутрішньої ємності. Фекалії присипають сумішшю торфу і тирси. Природно, виникає якийсь запах. Такий туалет призначений тільки для дворових туалетів. Він швидко встановлюється.

Безводний туалет з відділенням урини

Для постійного користування в будинку за відсутності будь-якого неприємного запаху можна придбати туалет, робота якого заснована на принципі поділу твердих і рідких відходів життєдіяльності людини. Це, так званий UDD-туалет (urine diversity dry toilet), безводний туалет з відділенням урини.

Спалюючий туалет

І, нарешті, ви можете придбати в Україні туалет Separett Flame і Separett Cindi з спалюванням фекалій, але він дорогий, ціна близько 3000 євро.

Дві перших технології - добре знайомі українцям. Що з себе представляють туалети з відділенням урини. Хто їх виробляє?

Розповімо лише про тих UDD-туалетах, які можна купити в Україні. Світовий лідер і законодавець технічних рішень в цій сфері - компанія Separett зі Швеції.

Ось його продукція:

 1. Separett Villa – для використання в заміському будинку постійного проживання
 2. Separett Weekend – для використання на дачі, в лазні, майстерні, бунгало

А ось українські туалети Ecotoilet Cottage і Ecotoilet Chalet - найбільш універсальні моделі. Вони призначені для установки в туалетній кімнаті заміського будинку, на дачі, в блоці санітарних приміщень у дворі.

Як працюють такі туалети?

Якщо людський кал і сеча змішуються, починається процес інтенсивного бродіння, швидко виділяються аміак і сірководень. Це і є той самий неприємний і їдкий «туалетний запах», який вловлює наш нюх. Принцип дії туалетів полягає в поділі рідких і твердих випорожнень.

Як утилізують урину?

Дренаж, каналізація для сірих стоків (кухня, ванна), бак.

Утилзация урины

Якщо ці, так звані "сірі" стоки надходять в локальну каналізацію, то туди можна вивести стік урини. Урина практично стерильна, неприємного запаху в сірій каналізації через неї не виникне.

Як утилізують вміст внутрішнього контейнера UDD-туалету?

При заповненні переміщують в місце компостування. Пакет розкладається. Туалетний папір можна викидати у внутрішній контейнер, вона прекрасно компостується. Крім того, ви можете придбати спеціальну недорогу вуличну піч для спалювання відходів. Родині з 4-х чоловік треба буде спалювати відходи всього кілька разів на рік.

Утилизация отходов

Як буде влаштована вентиляція?

У корпусі туалету постійно працює витяжка, яка видаляє запахи безпосередньо з контейнера для твердих відходів. Тому неприємні запахи абсолютно виключені! Вивести вентиляційний канал нескладно: прямо в стіну або через дах.

Устройство вентиляции

Варіанти влаштування вентиляції

 1. Прямо в стіну
 2. З підйомом у приміщенні
 3. Через дах

Які моделі туалетів з відведенням урини доступні зараз в Україні і які їхні відмінності?

Сьогодні у нас можна купити чотири моделі туалетів від двох виробників - Separett і Ecotoilet

Separett Villa

У ній є все, що сьогодні придумано в цій сфері. Поворотна платформа, замок видимості, два режими вентиляції, вентиляція труби виведення урини, три внутрішніх контейнера, все, що потрібно для установки.

Separett Weekend

Немає замку видимості, живлення від 12 В постійного струму або 220 В змінного. Корпус з матеріалу, який допускає використання при дуже низьких температурах, висота збільшена, що зроблено для зручності людей похилого віку.

Ecotoilet Cottage

Корпус з литого акрилу відомої фірми Lucite International. Замок видимості. На відміну від туалетів Separett - всі внутрішні деталі з нержавіючої сталі. Більш суворий і сучасний дизайн. Це спільне дітище українських і європейських інженерів.

Ecotoilet Chalet

Найбільш доступна з усіх перерахованих моделей. Корпус з литого акрилу фірми Lucite International. Класичний дизайн, не великі розміри і при цьому місткий бак для відходів. Але основною перевагою є не висока ціна, що робить його дуже привабливою, недорогий, простий і надійною альтернативою туалетів без каналізації, які продаються на ринку України.

Яка ціна цих моделей?

Шведські туалети не дешеві, але це найвища якість. Перші моделі працюють в Європі вже більше 20 років без поломок. Вітчизняні дачні туалети Ecotoilet Cottage і Ecotoilet Chalet найкращим чином відповідають нашим умовам експлуатації, з використанням надійного вентилятора, гарантія на який - 5 років. Вироби в цілому дуже надійні. Ціна українських туалетів в 3,5 - 5 рази менше, ніж шведських. Вони доступні навіть українським пенсіонерам.

Яка вартість експлуатациії у порівнянні з туалетом з водяним змиванням?

Наведемо дані для туалету Ecotoilet Cottage. Біорозкладаний пакет українського виробництва коштує 2 грн на місяць. Споживання вентилятора 5 Вт в годину, 120 Вт на добу, 3,6 кВт в місяць! Вартість одного користування одним членом сім'ї з чотирьох осіб при терміні експлуатації туалету 5 років: Ecotoilet Cottage - в 20 разів менше, ніж туалетом зі змиванням. У розрахунку не враховується можливість отримати цінні органічні добрива, а це можливість удобрити то кількість рослин, плоди яких необхідні такій сім'ї на рік.

Витрати при користуванні туалетом Ecotoilet Cottage

Біорозчинний пакет 1 шт в місяць
Електроенергія 3,6 кВт в місяць
Всього 5,24 грн в місяць


Чи дійсно немає запаху у туалетів з відведенням урини?

Ні ні і ще раз ні! Мало того, при відвідуванні туалету з водяним змиванням ви можете іноді відчувати запах від попереднього користувача, а в туалетах Separett і Ecotoilet його не буде!

Отримати вичерпну консультацію щодо дачних туалетів, переваг і технічних характеристик екологічно чистих туалетних систем європейської якості можна за телефонами відділу продажів. Для цього перейдіть в розділ Контакти.

Купити туалет на дачу ви можете у ексклюзивного представника Separett - компанії Ecotoilet. Ecotoilet - це продаж туалетів для дачі і заміського будинку від провідних світових виробників. Якість нашої продукції не викликає сумніву, а позитивні відгуки наших покупців свідчать про високу якість продукції.

Якщо у вас стоїть необхідність купити екологічно чистий, якісний туалет для дачі недорого - звертайтеся, ми з радістю вам допоможемо.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.